Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Poslední událost

28. 7. 2013

Michal Plocek - stříbrný na MS U23

V neděli 28.7. vrcholilo v rakouskem Ottensheimu Mistrovství světa U23 ve veslování, kam se nominoval i hradišťský veslař Michal Plocek v katerogii dvojskifu spolu s Janem Andrlem. I letošní sezonu podává Michal mimořádné výkony a snaží se probojovat mezi mužskou veslařskou elitu. Důkazem je i jeho další učinkování na světovém šampionátu do 23 let. Po pomalejším začátku, kdy museli z první rozjížďky do oprav, však začala spanilá jízda této dvojice. Prvním místem v opravné jízdě si zajistili postup do semifinále, kde porazili všechny své soupeře a  také z prvního místa postoupili do finále A. Ve finále se v obrovské konkurenci drželi od počátku na druhém místě a na druhé pětistovce dokonce jeli na vítězství. Po strhujícím boji v závěru závodu sice ztratili první pozici, ale  dojeli na skvělém druhém místě za posádkou Litvy a před posádkou Španělska. Gratulujeme ke stříbrné medaili a držíme palce na Mistrovství světa v Jižní Koreji.          

 

13.-14. července 2013

28. 7. 2013

Jaroslav Kandrnál v Třeboni neporažen

Jaroslav Kandrnál spolu s veterány z VK Moravia triumfoval na Mistrovství seniorů B a masters, které se konalo o víkendu 13.-14.7. v jihočeské Třeboni  na rybníce Svět. Co jel to vyhrál. Spolu s Petrem Mitášem porazili své soupeře ve dvojskifu  a ani na párové čtyřce s Petrem Mitášem ve společenství s Hodonínem nedali nikomu šanci. Také v tzv mix kategoriích nenašel pokořitele , když v párové čtyřce mix opět spolu s Petrem Mitášem, Michaelou Tomaštíkovou a ještě s veslařskou z VK Smíchov Praha dojel na prvním místě. Odvezl si tak z Třeboně 3 zlaté medaile. Počasí se velice povedlo, a tak si všichni odvezli dobrý pocit a chuť do další přípravy na FISA Masters Regattu, která se bude konat začátkem září v italské Varese, kam se všichni hradiští veterání chystají.

 

5.-7.července 2013

28. 7. 2013

Mistrovství ČR seniorů a juniorů

Jak jsme Vám slíbili, sledujeme i nadále výsledky našeho Michala Plocka, který v současné době vesluje za Duklu Praha a připravuje se s českou reprezentací na závody evropské a světové úrovně.

Nejčerstvějším úspěchem bylo vystoupení Michala na nedávném mistrovství ČR seniorů a juniorů, kde  jel  Michal Plocek spolu s Janem Andrlem na dvojskifu mužské elity. V tomto závodě dvojskifů neměli konkurenci , jeli ve velkém stylu, zvítězili v rozjížďce,  v semifinále i ve finále a ukázali všem, že jsou v naší republice nejlepší  a s každým dalším závodem se jen a jen zlepšují. Na Mistrovství ČR  přidali ještě druhé vítězství  v párové  čtyřce spolu  se Štěrbákem a  Baslem  z Dukly Praha. Na skif se z důvodů sjednocení  techniky  ve dvojskifu  se svým kolegou  nedostal, ale všichni doufáme, že i ve dvojici se jim povede a utvoří další kvalitní posádku na mistrovství světa v Jižní Koreji –Chungju 25.8-1.9, na které se kvalifikovali.

Své kvality dnes již bývalý člen našeho klubu Michal Plocek dokázal  již v tomto roce na dlouhé trati a na kontrolkách reprezentace, když  dojel druhý  za Synkem a  podle předpokladů tak měl šanci zasednout  v reprezentačním  dvojskifu spolu s Janem Andrlem z Mělníka  a ukazuje se , že to bylo velmi  šťastné složení. Tento dvojskif prokázal také  nejlepší výkonnost na kontrolkách dvojskifů, kde zvítězil . Na základě toho byli nominování na ME v Seville, kde dojeli na celkovém 10. místě a také  si vyjeli účast ve 2. kolo světového  poháru  na olympijské dráze v Etnu, kde se ve velkém finále  umístili na pátém místě a tímto výsledkem se kvalifikovali na mistrovství světa mužů v Jižní Koreji.  Ještě před tím budou startovat na MS do 23let v Rakouském Linci  24-28.7 .

 

28.-29.června 2013

3. 7. 2013

Mistrovství ČR dorostu a žactva

O víkendu 28.-29.6.2013 se na kanále v Račicích konalo mistrovství ČR žactva a dorostu, kam se jako každý rok sjelo spoustu mladých nadějných veslařů. Na tomto mistrovství nejlepší výsledek z našeho klubu předvedl starší žák David Zetík na skifu, když se z rozjížďky  dostal do malého finále a získal celkové 9 místo. Přidal ještě jedno 9. místo v párové čtyřce ve společenství s Hodonínem. V tomto závodě jel na pozici veslovoda a předvedl velmi snaživý výkon, jako by chtěl tuto loď dostat do cíle sám. Pokud David přidá ke svému talentu také lepší přístup v celoročním pravidelném tréninku, tak o něm určitě bude hodně slyšet. Druhý náš zástupce David Šimek získal ve skifu starších žáků 12 místo. Účast v malém finále byl ve velké konkurenci skifu starších žáků pro Davida velký úspěch. David Šimek bojoval ještě v párové čtyřce ve společenství s Břeclaví, ale účast v malém finále a celkové 11. místo bylo v tomto případě zklamáním. Od tohoto závodu jsme čekali víc. Přesto děkujeme za snaživý výkon a vzornou reprezentaci klubu.

 

15.-16.června 2013

17. 6. 2013

Stříbro a bronz z přeboru Moravy

Povodňová situace letos znemožnila konání oblastních mistrovství Labe a Vltavy a oblastní mistrovství Moravy, které se konalo uplynulý víkend 15.-16.6. na brněnské přehradě, se tak stalo jen nebodovaným závodem ČP. Současně v souvislosti s tím bylo zrušeno i kvalifikační kritérium pro mistrovství ČR mladšího a staršího žactva a dorostu 2013, které se uskuteční poslední červnový víkend na kanále v Račicích. Přesto naši svěřenci nenechali nic náhodě a předvedli solidní připravenost na nadcházející mistrovství ČR. Stříbrnou medaili si odvezl dvojskif starších žáků ve složení Martin Grebeň a David Zetík, když do finále A postoupili z prvního místa ve své rozjížďce a ve finále nestačili jen na posádku z Olomouce. Martin Grebeň pak přidal ještě třetí místo ve skifu starších žáků.  

 

25.-26. května 2013

1. 6. 2013

Mezinárodní regata Hodonín

Deštivé počastí provázelo naše závodníky o víkendu 25.-26.5.2013 na mezinárodní regatě v Hodoníně. Vůbec to ale neubralo na jejich výkonnosti a nejspíš jim z nebe pršelo štěstí, protože si vedli velmi dobře. Nejúspěšnějším závodníkem se stal David Zetík, který vyhrál ve skifu starších žáků a také společně s Martinem Grebeněm ve dvojskifu starších žáků. Vítězství ve skifu si odvezl také starší žák David Šimek. Ani Jaroslav Kandrnál nezklamal a dojel si pro druhé místo v závodě skifu veteránů.   

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Fotografie: mezinárodní regata v Hodoníně | Komentářů: 0

4.-5. května 2013

7. 5. 2013

Memoriál ing. Miroslava Beneše

Po několikaleté přestávce se o uplynulém víkendu 4.-5. května 2013 na řece Moravě uskutečnily opět veslařské závody, pořádané veslařským klubem VK Moravia u příležitosti 150 -ti letého výročí  založení klubu pod názvem Memoriál ing. Miroslava Beneše. I přes chmurné předpovědi počasí se nakonec ukázalo sluníčko a všichni si víkend určitě skvěle užili. Naši veslaři se na domácí vodě představili spolu se závodníky z několika převážně moravských a slovenských týmů hned v několika disciplínách. Dobře si před domácím publikem vedl David Šimek, který v děleném závodě starších žáků skifu získal 1. místo. Přidal ještě 2 druhá místa ve dvojskifu a čtyřce s kormidelníkem, kde usedl spolu se svými týmovými kolegy Davidem Zetíkem a Martinem Grebeněm, kteří si pak pro zlatou medaili přijeli v závodě dvojskifu starších žáků.  Tradičně nezklamal Jaroslav Kandrnál, který ve svém závodě muži masters získal dvě 1. místa, a to ve skifu a dvojskifu spolu s Petrem Mitášem. Těžší situaci již měli muži Dan Vašťák a Marek Šury, kteří se museli do finále probojovat z rozjížděk. Podařilo se to Danu Vašťákovi ve skifu, kde ve finále skončil čtvrtý a spolu s Markem Šurým si pak i ve finále dvojskifu mužů dojeli pro 3.místo.

Na závodech se sešlo spoustu příznivců a fanoušků veslování, mimo jiné rodiče olympijské vítězsky Mirky Knapkové, jejiž maminka v Uh.Hradišti veslovala. Podpořit závodníky přišli také starostové města UH.Hradiště a Starého Města, kteří předali putovní poháry.   Můžeme doufat, že se závody staly novým začátkem pokračování 150 -ti leté tradice veslování v Uherském Hradišti.  

Přístí víkend na oplátku zajedou naší veslaři soutěžit do slovenských Piešťan.

 

25.dubna 2013

3. 5. 2013

Ocenění zlínského kraje za úspěšnou sezónu 2012 -  vyhlášení ankety sportovec zlínského kraje

Dalšího ocenění za úspěšnou loňskou sezónou se dočkalo duo Michal Plocek a Milan Šurý na vyhlášení nejlepších sportovců zlínského kraje, které se konalo 25.4.2013 v otrokovické Besedě za účasti hejtmana zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka.  Michal Plocek se po vítězství v anketě o nejlepšího sportovce města Uh. Hradiště umístil v první desítce, když celkové prvenství tentokrát získala sportovní střelkyně Adéla Sýkorová, bronzová medailistka z olympijských her 2012. V kategorii nejúspěšnější trenér zlíského kraje byl vyhlášen Milan Šurý, stejně jako nedávno byl vyhodnocen nejlepším trenéren města Uherského Hradiště.
V příjemném prostředí otrokovické Besedy se představila celá řada zajímavých osobností českého i regionálního sportu např. Antonín Panenka, Dana Zátopková a další.  Celý večer doprovázel svými hity Vašo Patejdl, moderátorem byl již tradičně Petr Salava. Gratulujeme.  

 

 

13.dubna 2013

17. 4. 2013

Jarní závody Brno

V sobotu 13.4. se na brněnské přehradě za dlouho očekávaného slunečního počasí uskutečnily tradiční  jarní závody. Po náročné zimní přípravě chtěli naši veslaři prodat tutu fyzickou přípravu i v závodech a vůbec si nevedli špatně. Získali hned několik vítězství. Za starší žáky zvítězil na skifu David Zetík, další úspěch zaznamenali v kategorii mužů na dvojskifu i Marek Šurý s Danielem Vaštákem, kteří si závod bezpečně pohlídali a nedali nikomu šanci, když svým soupeřům ujeli hned na první pětistovce a až do cíle již nikoho před sebe nepustili. Další umístění vybojovala i párovka mužů ve společenství s VKM ve složení Vašťák, Hubáček, Tománek a Kandrnál, kteří skončili na 3. místě. Již méně se dařilo Davidu Šimkovi, který bojoval ve skifu a dvojskifu spolu s Davidem Zetíkem.  Nyní se připravujeme na další závody pořádané na domácí řece v Uherském Hradišti, kde plánujeme posbírat další cenné úspěchy.

 

6. dubna 2013

11. 4. 2013

Mistrovství ČR  na dlouhé dráze - Hořín 2013

Přestože o minulém víkendu panovala stále ještě pořádná zima, začala už prvním důležitým závodem letošní veslařská sezóna.  Tradičně se v sobotu 6. dubna na kanále mezi Vraňany nad Vltavou a Hořínem konalo XIV.MČR na dlouhé dráze s mezinárodní účastí, kde se sešla kompletní česká veslařská špička včetně Ondřeje  Synka a Mirky Knapkové.

Z našich veslařů se těchto závodů nikdo nezúčastnil, ale nemůžeme zapomenout informovat o našem odchovanci, Michalu Plockovi, který se tohoto mistrovství zúčastnil již v barvách Dukly Praha. Navázal zde na skvělé výsledky minulého roku a skončil v mužské kategorii druhý o pouhých 12 vteřin za Ondřejem Synkem, druhým z loňské olympiády, když všechny ostatní nechal s velkým náskokem za svými zády.

Všichni odborníci prorokovali, že to bude mít velmi těžké se prosadit v mužské kategorii, ale ted jen tiše zírali, že se  mu to podařilo hned v prvním závodě. Zapomněli totiž na to, že Michal  od začátku vesluje převážně na skifu sám za sebe a doposud vyhrál v jedné z nejtěžších disciplín téměř vše co se dalo. Má totiž neuvěřitelnou vůli po vítězství a závodnického ducha, jakmile usedne při závodě do lodi,  hledá si cestičku na nejvyšší mety. I v tomto závodě ve druhé půli dokázal zrychlit natolik, že získal pěkné druhé místo.

Je úžasné jak se vyrovnal s přechodem z Uherského Hradiště do Prahy, z juniorů do mužů. Budeme mu fandit za týden na kontrolních závodech reprezentace na dvoukilometrové trati, kde se poperou o místo ve dvojskifu nebo párové čtyřce pro mistrovství Evropy, světa nebo na některý ze závodů světového poháru. Přejeme mu hodně štěstí.

Ostatní naši veslaři změří své síly již o nadcházejícím víkendu na brněnské přehradě, kde se konají tradiční jarní závody, které prověří  kvalitu zimní přípravy.

 

 

 
 

 

17.února 2013

10. 3. 2013

Jaroslav Kandrnál - vícemistr ČR v jízdě na trenažeru

I po odchodu Michala Plocka do Dukly Praha nezůstal náš oddíl v letošní trenažérové sezóně bez medaile. Skvělými a vyrovnanými výsledky jej skvěle nahradil vítěz Českého poháru veterán Jaroslav Kandrnál. Svou formu také potvrdil v neděli 17.2.2013 na MČR v jízdě na trenažéru, kam se probojoval právě svými výsledky v Českém poháru. V osobním rekordu 6,38 skončil druhý za závodníkem z Brna a odvezl si stříbrnou medaili. Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho oddílu.  Z mládeže se na toto mistrovství kvalifikovala ještě Veronika Kučerová, která se přes prodělanou nemoc před mistrovstvím, umístila na 16. místě.    

 

8.února 2013

8. 2. 2013

Michal Plocek králem hradišťských sportovců.

Po vítězství v anketě o nejlepšího veslaře a druhém místě v celostátní anketě Sportovec roku, byl  Michal Plocek nominovám také mezi nejlepší sportovce města Uherského Hradiště. V pátek 8.2. 2013 se totiž již tradičně uskutečnilo vyhlašování nejlepších sportovců města Uh. Hradiště. A členům našeho oddílu se zde dočkalo hned trojího ocenění. Nejdříve byl Michal Plocek, tak jako předloni, vyhlášem vítězem čtenářské ankety Slováckého deníku a TV Slovácko, kde získal opět atraktivní cenu. Po víkendu s Hummerem si letos užije vyhlídkový let balónem. V kategorii 15+ a dospělí si pak odnesl za výsledky v uplynulém roce hlavní cenu a usedl tak  na pomyslný trůn hradišťských sportovců. Ocenění získal také Michalův trenér Milan Šurý, který byl vyhodnocen nejlepším trenérem města Uherské Hradiště. Úspěchy hradišťského veslování podtrhla také účast skvělých bývalých veslařů Václava Chalupy a Jakuba Hanáka , kteří předávali ceny právě naším zástupcům. Obrovská gratulace!

 

 

12.ledna 2013

23. 1. 2013

3. kolo Poháru ČR v jízdě na trenažeru.


12. ledna 2013 se ve sportovní hale Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanech konalo v rámci VIII. ročníku verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy také 3. kolo Poháru ČR v jízdě na trenažeru.

Veslařům VK Slovácko vévodil Jaroslav Kandrnál, který si vyjel 2. místo v kategorii veteránů a zajistil si tak celkové vítězství v Pohárů ČR v jízdě na trenažéru. Druhý nejlepší výsledek předvedl Martin Grebeň, když mu bronzová medaile unikla jen o desetinky vteřiny a získal tak 4. místo v kategorii dorostenců. Ve velké konkurenci se neztratili ani Martin Tomaštík a Jenda Vaculík, kteří solidním výkonem překonali svůj osobní rekord. Ve středu výsledkového pole se pak umístili dobrým výkonem  žáci David Zetík a David Šimek a také v mužské kategorii Dan Vašťák. Cenné zkušenosti jel do Piešťan sbírat také dorostenec Leoš Marek.

 

19.prosince 2012

30. 12. 2012

Michal Plocek oceněn mezi nejlepšími sportovci roku 2012

Již tradičně jsou závěrem každého roku vyhlašování nejlepší sportovci uplynulého roku. Ne jinak tomu bylo i letos a měli jsme se na co těšit. Už začátkem prosince se totiž v Centru pohybové medicíny v Praze konalo vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku  2012,  kde si vedle olympijské vítězky Mirky Knapkové a druhého Ondřeje Synka odnesl nejvyšší ocenění v juniorské kategorii i náš Michal Plocek, mistr světa a evropy ve skifu juniorů.  

A to jej ještě čekala nominace a pozvánka na vyhlášení Ankety Sportovec roku 2012, které se konalo 19.12.2012 v pražském hotelu Hilton, kde zůstal jen krouček za pomyslným trůnem. V konkurenci všech sportů získal Michal v juniorské kategorii druhé místo za rychlobruslařkou Kateřinou Erbanovou. Spokojenost obrovská a zážitek, který se jen tak každý den neopakuje. Na setkání se sportovci, jako jsou vítězka ankety Špotáková, dále Knapková, Kulhavý, Svoboda a jiní olympionici z Londýna se nezapomíná. Společná fota a pár slov, která s nimi promluvil, budou jistě motivací do další tréninkové práce . Obrovská gratulace!!!!! 

 

22.prosince 2012

28. 12. 2012

Pardubické vánoční trenažéry

Poslední předvánoční sobotu 22.12.2012 se v pardubické ČSOB pojišťovně uskutečnily tradiční vánoční trenažery, které byly zaměřeny převážně na mládež. Sjelo se sem mnoho veslařských nadějí, a to také z našeho klubu. Nejvýše se z naší mládeže dostala Veronika Kučerová, která získala třetí místo mezi dorostenkami. Zlepšený výkon předvedla Hanka Mikulášková a Martin Tomaštík, který dojel o tři sekundy rychleji, než v minulém závodě. Na svých prvních závodech získal velmi dobrý výsledný čas 7:35 také Jenda Vaculík. Tréma zapracovala na výkonu Leoše Marka a Marcely Vašťákové, kterým se již tak dobře nevedlo.

Zlatou tečku si pak připsal Jaroslav Kandrnál , který sice začal opatrně, ale skvělým výkonem v závěru zvítězil mezi veterány a získal zlatou medaili, pohár pro vítěze a také sladkou odměnu perníkové srdce.

 

 

17.listopadu 2012

20. 11. 2012

1. kolo Českého poháru na trenažéru v Přerově

Po nedávno skončené úspěšné letní sezóně je tady opět zimní příprava a s ní 1. kolo Českého poháru v jízdě na trenažéru, které se konalo v sobotu 17.11. v  Přerově. Náš klub jeli reprezentovat dva nováčci v dorosteneckých kategoriích, a to dorostenka Kristýna Tomaštíková, která si  vůbec nevedla špatně a z 29 závodnic si vyjela 18. místo a určitě s ní soupeřky do budoucna musí počítat. Dalším zástupcem byl její bratr Martin Tomaštík, který se umístil z 26 závodníků na 15. místě, když zajel svůj rekord 7,32 a mezi "prvoročáky" skončil třetí. Příkladem jim šel totiž veterán Jaroslav Kandrnál, který na závěr zvítězil ve své kategorii v osobním rekordu 6,48 a ukázal jim, že poctivá příprava v tréninku vede k vítězství. 

 

 

 

6. října 2012

7. 10. 2012

Otrokovické sprinty

Za téměř letního počasí se první říjnovou sobotu konaly tradiční otrokovické sprinty jako poslední závody letošní sezóny pro naše veslaře.

Vítěznou tečkou za letošní snažení se stalo dvojnásobné první místo mladšího žáka Davida Šimka a veterána Jaroslava Kandrnála. David vyhrál jak ve skifu mladších žáků tak v párové čtyřce ve společenství s Břeclaví. Jaroušek Kandrnál si dojel pro vítězství v závodě veteránů ve skifu a ve dvojskifu ve společenství s Petrem Mitášem z VK Moravia Uherské Hradiště, v minulosti velmi úspěšným veslařem v žákovských a dorosteneckých kategoriích.  Za zmínku stojí ještě tři druhá místa, a to Martina Tomaštíka ve skifu starších žáků, Marcely Vašťákové ve skifu mladších žaček a dvojskifu mužů Marka Šurého a Daniela Vašťáka. Všechny naše veslaře pak samozřejmě přijel povzbudit a jen tak pro zábavu si zajet mixa se závodnicí z Olomouce náš nejlepší veslař mistr světa juniorů z Plovdivu Michal Plocek, který už tři týdny odpočívá po veleúspěšné sezóně.  

 

14.-16. září 2012

20. 9. 2012

Michal Plocek ukončil letošní sezónu vítězstvím v malém finále na ME seniorů ve Varese

Zatímco část našich svěřenců závodila v Šintavě, Michal Plocek ukončil letošní veleúspěšnou sezónu v italské Varese na Mistrovství evpropy seniorů, kam se kvalifikoval skvělým vystoupením na domácím šampionátu ve skifu mužů. Přestože letošní sezóna byla pro něj velmi dlouhá a náročná, určitě nelitoval, že odjel sbírat cenné zkušenosti mezi evropskou špičku seniorských veslařů. Už v prvním závodě dokázal s nimi držet krok a až ve finiši prohrál o dvě desetiny souboj o přímý postup do semifinále s pozdějším prvním a čtvrtým v celkovém pořadí šampionátu a musel tak do oprav. V opravě obsadil třetí postupové místo a probojoval se mezi dvanáct nejlepších. V semifinále se přes velkou snahu projevila větší únava z dlouhé sezóny, chyběla lehkost z MS juniorů, od kterého uběhl přece jenom již měsíc,  opravná jízda mu navíc ubrala dalších sil, a tak boj o nejlepších šest a šanci na medaili prohrál. Nakonec vítězstvím v malém finále a celkovým sedmým místem ukázal, že může závodit i mezi muži  a otevřel si tak dvířka do světa velkého veslování a evropské mužské elitě se představil jistě v dobrém světle, vybudoval si respekt a uznání do příští sezóny. Na tuto Michalovu sezónu snad hned tak nikdo nezapomene. Teď již bude záležet jen a jen na něm jak této šance využije.  VK Slovácko děkuje a skládá velkou poklonu.

 

15.-16.září 2012

19. 9. 2012

Šintavská zákruta a sprinty 2012

Letošní veslařská sezóna se pomalu blíží ke svému konci a tak někteří veslaři z našeho klubu vyrazili na jedny z posledních závodů do slovenské Šintavy na tradiční Šintavskou zákrutu a sprinty,  které se konaly o uplynulém víkendu 15.-16. září za účasti také klubů z Maďarska a Rakouska. Žáci a žačky závodili  na trati dlouhé  1000m v dělených jízdách , ostatní na trati 1500m klasicky rozjížďky a finále. Naši svěřenci zde získali jedno první místo, o které se postarala Kristýna Tomaštíková ve společenství s VK Hodonín a spoustu druhých míst. Kompletní výsledky přineseme později. 

 

1.-2.září 2012

17. 9. 2012

Michal Plocek - českým seniorským mistrem ve skifu v Račicích na Mistrovství ČR seniorů, nominační závody.

Dlouho Michal Plocek po získání titulu mistra světa juniorů neodpočíval a již po 14 dnech vyrazil na republikový šampionát do Račic na konfrontaci s celou českou mužskou veslařskou elitou v čele se stříbrným medailistou z letošních olympijských her skifařem Ondřejem Synkem. A vůbec se zde neztratil, ba dokonce předčil všechna očekávání. Už v jízdě na čas ukázal, že se konkurence nebojí a s nejlepším časem postoupil do semifinále, kde narazil právě na Ondřeje Synka. V semifinále nedal nikomu šanci a vyhrál s náskokem 10 vteřin. Využil toho, že Synek od olympiády pořádně netrénoval a podílel se na jeho odsunutí dokonce až do finále B. V nedělním finále A pak po perfektním výkonu dojel Michal o pouhou vteřinu druhý za slovenským veslařem Babačem, když všichni čeští závodníci zůstali daleko za jeho zády. Tímto triumfem se nominoval na Mistrovství Evropy mužů do italské Varese.

Na šampionátu mužské elity reprezentoval náš oddíl ještě Daniel Vašťák, který se probojoval mezi 12 nejlepších skifařů a celkově získal 11. místo. Spolu s dalším zástupcem VK Slovácko Markem Šurým, který se k veslování vrátil po více než 5 letech, zasedl do dvojskifu mužů, kde obsadili celkové 10. místo.

 

25.-26. srpna 2012

26. 8. 2012

Slovácká regata Břeclav 2012

Ke konci prázdnin 25.-26.8.2012 pokračovala veslařská sezóna již tradiční Slováckou regatou v Břeclavi, kam se sjelo na 300 závodníků z 19 klubů z Čech, Moravy a Slovenska. Na řece Dyji se v rozjížďkách a finálových závodech představili veslaři všech věkových kategorií od nejmladších žáků a žaček až po velmi zkušené veterány včetně osmiveslice veteránů, která zvítězila na Primátorkách již v roce 1954 a 1956.

Z našich veslařů byli nejúspěšnější David Šimek, který vyhrál v sobotu i v neděli v párové čtyřce ve společenství s Břeclaví a Otrokovicemi. Vítězství si připsal také starší žák David Zetík na dvojskifu ve společenství se Šintavou. Dařilo se i našim skifařům. Ve své jízdě vyhrála mladší žačka Marcela Vašťáková, starší žák Martin Tomaštík a zkušený veterán Jaroslav Kandrnál. 

 

15.-19. srpna 2012

19. 8. 2012

Michal Plocek - veze zlatou medaili z mistrovství světa juniorů 2012

Michal Plocek pokračuje ve své letošní spanilé jízdě a v bulharském Plovdivu se stává juniorským mistrem světa na skifu. Gratulujeme!!! . Všechny své jízdy vyhrál stylem start - cíl , kdy v rozjížďce, ve čtvrtfinále, v semifinále a nakonec i ve finále nenašel přemožitele a dojel si pro zaslouženou zlatou medaili s rozdílem více než 5 vteřin na druhého slovince Markovice, kterého porazil už na ME ve Slovinském Bledu.

Kluk z nejmenšího oddílu v České republice dokázal, že i ve skromných podmínkách se mohou zrodit velké úspěchy, stačí jen chtít a vytrvat. Děkujeme za skvělou reprezentaci.  

 

14.-15.července 2012

16. 7. 2012

Michal Plocek - mistrem juniorských skifařů České republiky 2012

Další mistrovský titul a zlatou medaili v kapse si odvezl domů Michal Plocek z Mistrovství ČR juniorů a masters 2012 s mezinárodní účastí, které se konalo o víkendu 14.-15.7. 2012 za nepříliš vlídného počasí v jihočeské Třeboni na rybníce Svět. Rozjížďku i finále jel a vyhrál s přehledem a suverenitou závodníka světové úrovně a nenechal nikoho na pochybách, že účast na letošním MS juniorů je zasloužená. Přejeme mu hodně sil do poslední fáze přípravy a hodně štěstí v Plovdivu.

Dalším veslařem, který přijel do Třeboně, aby vylovil nějakou tu medaili, byl veterán Jaroslav Kandrnál a také bývalá úspěšná Hradišťská veslařka Michaela Tomaštíková (Korvasová) dnes závodící za veteránky VK Hodonín, jejíž dcera Kristýna a syn Martin veslují za náš klub. Jaroslav Kandrnál bojoval ve své kategorii A o medaile ve skifu a dvojskifu mužů spolu s veteránem z Přerova, kde se mu to však tentokrát nepodařilo, když v obou závodech skončil na druhém místě.  Nálada a úsměv se mu však vrátily, když zasedl spolu právě s Michaelou Tomaštíkovou do dvojskifu mix = muži a ženy a ve své kategorii si dojely pro zlatou medaili. Michaela Tomaštíková vybojovala ještě další tři zlaté medaile, a to v závodě žen dvojskifu, párové čtyřky a osmy.  

 

29.6.-1.7.2012

4. 7. 2012

Stříbrná medaile Davida Šimka z Mistrovství ČR 2012 mladšího a staršího žactva,dorostu a Mistrovství ČR 2012 seniorů B 

Ve dnech 29.6.-1.7.2012 vyvrcholila veslářská sezóna pro naše nejmenšíí veslaře Mistrovstvím ČR 2012 mladšího a staršího žactva, dorostu a  Mistrovstvím ČR 2012 seniorů B. Za úporného vedra, které po celý víkend panovalo na kanále v Račicích, se všichni naši převážně letos začínající malí veslaři snažili podat co nejlepší výsledky a zúročit tréninkovou přípravu. A můžeme být spokojeni. Z širokého pole závodníků se téměř všechny naše posádky probojovaly do malého finále, tj. celkové umístění do 12. místa. Ze skifařů to byli starší žáci Martin Tomaštík, David Zetík a mladší žák David Šimek.  Ze skifařek  mladší žačka Marcela Vašťáková a starší žačka Kristýna Tomaštíková. Ve finále B se umístili ještě Martin Tomaštík a Martin Grebeň ve dvojskifu, kteří ještě s Davidem Zetíkem a veslaři z Hodonína usedli do párové čtyřky s kormidelníkem starších žáků, a také Marcela Vašťáková, která ve stejné disciplíně  ve společenství v párové čtyřce s kormidelníkem mladších žákyň skončila ve finále B na 2. místě.

Třešničkou na závěr byla pak stříbrná medaile Davida Šimka ve čtyřce párové s kormidelníkem ve společenství s Břeclaví a Otrokovicemi. Blahopřejeme. I všem ostatním, kteří určitě nezklamali a předvedli dobré výkony, které jsou velkým příslibem do dalších let. 

 

 

8.-10.června 2012

11. 6. 2012

Michal Plocek - juniorským mistrem Evropy 2012

Dlouho očekávaný víkend nastal 8-10.6.2012, kdy po krátkém soustředění v Brně se Michal Plocek spolu se svým trenérem a celou českou reprezentací vydali na dlouhou cestu do Slovinského Bledu na juniorský evropský šampionát 2012. Předchozí české a mezinárodní úspěchy Michala dávaly naději na dobré umístění. A předpoklady se naplnily více než se očekávalo. Ani zde Michal nedal svým soupeřům téměř žádnou šanci. Rozjížďku vyhrál stylem start-cíl, jako již letos mnohokrát, sice s průměrným časem 7:17,77 ale s náskokem 8 vteřin, když v polovině trati vedl již o 12 vtěřin a mohl si tedy dovolil ušetřit nějaké síly pro nedělní finále.

V nedělním finále ukázal, že už je ostříleným borcem a svých soupeřů se nezalekl. Na první pětistovce vedl o 94 setin a v druhé už o necelé tři vteřiny. Na třetí pětistovce zajel sice až třetí čas a začal jej dojíždět domácí veslař Slovinec Markovič. Michal však dobře rozložil své síly a ve finiši nedal nikomu šanci a dojel si ve fantastickém čase 6:56,94 pro svou první evropskou medaili, a to hned zlatou.

Opět Michal potvrdil, že je letos dobře připraven a mezi juniorskými skifaři nemá konkurenci. Zatím dokazuje, že je prostě nejlepší. Přejeme mu, aby mu zdraví a elán vydržely do dalších závodů, hlavně pak na MS v bulharském Plovdivu. 

 

 

 

9.-10. června 2012

10. 6. 2012

Mistrovství oblasti Morava

O stejném víkendu jako se konalo ME juniorů ve Slovinském Bledu 9.-10.6.2012 se na Brněnské přehradě soutěžilo o přeborníka Moravy. Počasí závodníkům moc nepřálo, ale přesto se všichni snažili získat co nejlepší umístění, protože tento přebor Moravy je zároveň také pozvánkou na rebublikový šampionát. Z našich mladých veslařů si nejlépe vedl již ostřílený David Šimek, který v kategorii skif mladších žáků získal celkové 2. místo, když z rozjížďky do finále postoupil také z druhého místa. Ještě si ve společenství s Břeclaví a Otrokovicemi vyjel  vítězství v párové čtyřce. Dobře si vedli na skifu i starší žáci Tomaštík Martin a Zetík David, když oba postoupili z rozjížďky do finále A, kde shodně každý ve svém závodě obsadili 3.místo a vybojovali postup na ČR. Martin Tomaštík si ještě připsal finálovou účast v závodě dvojskifu starších žáků, kde spolu s oddílovým kolegou Matinem Grebeněm postoupili z rozjížďky do finále, kde již na soupeře ale nestačili a získali celkové pěkné 6. místo a tím účast mezi osm moravských dvojskifů postupujících na ČR. Velký úspěch a velká gratulace.  Na nováčka velmi dobře a technicky jela mladší žačka Marcela Vašťáková, která získala krásné třetí místo. Nedařilo se dorostence Pavlíkové a  starší žačce Kristýně Tomaštíkové a díky jejich bojácné jízdě nepostoupily do finále, ale musíme doufat, že v Račicích to bude lepší. Z mužů překvapila čtyřka párová ve složení Vašťák, Šoth, Kandrnál, Vavroš , která  dojela na třetím místě a porazila městského rivala.

 

2.-3. června 2012

9. 6. 2012

99. primátorky 2012 ČSOB pojišťovny

První červnový víkend se v Praze na Vltavě konal již 99. ročník primátorek, závod, který patří k nejstarším regatám v Evropě. Sešlo se zde na 832 veslařů ve 125 posádkách. Ani náš klub si tento prestižní závod nenechal ujít a vyslal do Prahy hned několik závodníků. Michal Plocek zasedl do favorizované osmy spolu s veslaři, převážně výbornými skifaři,  ČVK, Slávie a Dukly Praha, kdy ve strhujícím závodě finále A skončili na druhém místě za čistě klubovou osmiveslicí juniorů ČVK Praha. Dalším závodem, ve kterém pod hlavičkou našeho klubu startovala osma, byl hlavní závod mužů. Osma, ve které se sešli  závodníci, ať již současní nebo minulí,  téměř všichni odchovanci hradišťského veslování, a to Trubačík J. (K), Vašťák D., Kandrnál J., Trubačík J., Hubáček J., Šoth M., bratři J. a P. Psotkové toho času veslujícících za Slávii Praha a doplněnou o závodníka ze Slávie Praha Janotu M., dokázala odjet závod na solidní úrovni. Z rozjížďky sice nepostoupili do hlavního závodu, ale ve finále B odjeli pěkný závod a patří jim velký dík za reprezentaci veslování v Uherském Hradišti. Podpořit Hradišťské veslování se rozhodli i bývalí veslaři dnes již veteráni ve složení Trubačík J.(K), Kandrnál J., Korvas S.,Trubačík j., Sabo P., Sviták J., Hruboš P., Tomaštík M., Šurý M., a to účastí v závodě gigových (historických plátových) osem. Bohužel však z organizačních důvodů při nedorozumění při zařizování výpujčky této osmiveslice ( v ČR jsou již jen 4 takové ), přechechali možnost účasti v závodě svým soupeřům. I přesto jim také patří dík za projevenou účast.   

 

 

26.-27.května 2012

27. 5. 2012

Mezinárodní regata Hodonín

Dalším závodem letošní veslařské sezony se o víkendu 26.-27. 5. 2012 stala veslařská regata s mezinárodní účastí ke 105. výročí založení veslařského klubu VK Hodonín. V Hodoníně se vzhledem ke specifické povaze dráhy jezdí převážně dělené závody a účástní se jich z našeho klubu většinou mladší a starší žáci a začínající veslaři. Z našich žáků si zde tradičně vedl nejlépe David Šimek, který získal zlatou medaili v závodě skifu mladších žáků a přidal ještě druhé místo ve čtyřce ve společenství s Břeclaví a  Hodonínem. V kategorii starších žáků získal třetí místo ve skifu Martin Tomaštík a v závodě dvojskifu spolu s nováčkem Martinem Grebeněm skončili na druhém místě.Svůj první závod si zde jela také Kristýna Tomaštíková, která ve skifu starších žaček obsadila 4. místo. Začínající veslaře zde podpořil i Jaroslav Kandrnál 1.místem ve skifu veteránů, který spolu s Martinem Vavrošem závodil také ve dvojskifu mužů seniorů. Zde již ale na soupeře nestačili a ze své rozjížďky nepostoupili. Michal Plocek tentokrát nestartoval a připravoval se na nadcházející ME juniorů.

 

19.-20. května 2012

27. 5. 2012

Z Brněnské mezinárodní regaty juniorů vezeme opět zlatou medaili.

19.- 20.5.2012 uvítala Brněnská  přehrada 41. ročník mezinárodní regaty juniorů, které se již tradičně zůčastnily nejlepší juniorské a dorostenecké posádky z ČR a doplnily jej veslaři z Německa, Maďarska, Slovenska, Rakouska a Slovinska. Náš klub vyslal na tuto regatu juniora Michala Plocka a dorostenku Veroniku Pavlíkovou. Ze sobotních rozjížděk postoupil s přehledem do odpoledního finále jen Michal Plocek, Veronice se již tak nedařilo. V odpoledním finále Michal opět  dominoval a stylem start - cíl, tak jako v Mnichově, suverénně zvítězil s náskokem 25 vtěřin a zajistil si tak definitivně účast za tři týdny na ME juniorů na jezeře Bled ve Slovinsku.  V neděli se pak jely ještě dělené jízdy, kde byl po dlouhé době Michal poražen, když si ve větru a vysokých vlnách nechal na první pětistovce ujet německého závodníka a toto manko už do konce  závodu nesmazal a skončil na druhém místě. Doufáme, že toto jeho malé první letošní zaváhání  bude motivací do závěrečné přípravy na ME juniorů.     

 

5.-6. května 2012

8. 5. 2012

Michal Plocek triumfoval na MR v Mnichově

Uplynulý víkend 5.- 6. 5. nejúspěšnější závodník VK Slovácko Michal Plocek vyrazil směr Mnichov, kde se spolu s trenérem připojili k české juniorské reprezentaci na  Mezinárodní regatě v Mnichově, kam se již tradičně sjíždí špička evropských juniorských veslařů. Cílem bylo probojovat se do finále v soutěži skifu juniorů. Sobotní dopolední rozjížďku suverénně vyhrál stylem start - cíl s nejlepším časem ze všech rozjížděk. Nervozita, která jej provázela na loňském mistrovství světa byla pryč a tak se v koutku duše vkrádala myšlenka i na nějakou tu medaili. Do odpoledního finále šel Michal s úsměvem a nenechal nikoho na pochybách, že je to jeho závod. Od začátku si hlídal své soupeře, po pětistech metrech si již kontroloval první pozici a po kilometru zvýšil svůj náskok na dvě lodě, který si udržel až do cíle. Výborným časem 7:06 zvítězil a vystoupil na stupeň nejvyšší s pocitem, který se mnoha závodníkům nepoštěstí zažít.

V neděli pak závody pokračovali dělenými jízdami.  Do Michalovy nedělní dělené jízdy pořadatelé nasadili opět ty nejlepší skifaře, což je jejich výsadou, takže nezbývalo než potvrdit sobotní výsledek. Jeho soupeři se jistě chystali na odvetu. V začátku závodu ujel o třičtvrtě lodě Slovinec Markovič, Michal jej však postupně dojel a na 400 metrech už opět vedl a svůj náskok zvyšoval až do cíle. Odveta se nekonala a Michal s náskokem 6 vteřin potvrdil sobotní vítěžství a ukázal, že tentokrát byl ve skifu opravdu nejlepší.

A to ještě nebylo všem radostem konec. Skvělý víkend završil ještě druhým místem v párové čtyřce, když po onemocnění jednoho člena naší reprezentační  posádky, zaskočil coby náhradník ještě v tomto závodě. Do jeho nespočetné sbírky medailí tak přibyla jedna stříbrná a dvě zlaté velmi cenné medaile.  GRATULUJEME!!!!!