Jdi na obsah Jdi na menu
 


O klubu

Profil klubu

___________________________________________________

                                                                 

Veslařský klub vznikl v roce 2008 s názvem VK Uherské Hradiště. V květnu 2010 proběhlo spojení s veslaři ze St. Města a vznikl nový název VK Slovácko. V roce 2009 bylo z vlastních prostředků pořízeno základní vybavení posilovny, dětský skif, dva skify pro další závodníky a zajištěna celá sezona v roce 2009. Ze získaných finančních darů byl pořízen dvojskif. V srpnu 2009 si klub pronajal pozemek od města Uh. Hradiště na ul. Moravníky, kde nyní probíhá výstavba loděnice. S Povodím Moravy je podepsána smlouva o přístupu na řeku Moravu. V roce 2010 byl pořízen speciální vozík na přepravu lodí.

Členové klubu:  Předsedou klubu byl zvolen Milan Šurý, který je současně i trenérem. V dnešní době má klub 7 závodníků, kteří v roce 2009 a 2010 dosáhli několika výborných výsledků. V roce 2009 získala  st. žákyně Veronika Pavlíková 1. místo na přeboru Moravy, B finále na MČR na skifu, muži do 23 let Petr Psotka a Daniel Vašťák 2. místo na MČR na dvojskifu a nejúspěšnější byl dorostenec Michal Plocek–2.místo na dvojskifu a 2.místo na skifu na MČR.

V roce 2010 pokračovali závodníci ve výborných výsledcích. St. Žákyně Veronika Pavlíková vyhrála přebor Moravy na skifu a se žačkami z Přerova jezdila velmi dobře čtyřku párovou. Daniel Vašťák se umístil na 4. místě na MČR  na skifu mezi elitou a na 2. místě mezi závodníky do 23 let. Michal Plocek vyhrál v dorostenecké kategorii Český pohár na trenažéru a umístil se na 3. místě na MČR.  Vyhrál dlouhou trať (6 km) ve skifu, a tím se kvalifikoval na kontrolní závody juniorů, kde se umístil na 8. místě a byl vybrán jako náhradník pro MS juniorů, které se konalo v Račicích. Zde, ve vloženém závodě náhradníků, dojel na 2. místě ve výborném čase 7:21,9.  Na MČR vyhrál závod na skifu a na osmě byl na 2. místě. Na MČR juniorů se na skifu umístil na 5. místě a na dvojskifu na 6. místě. Na MČR družstev získal na dvojskifu juniorů první místo. Začátkem října byl pozván na soustředění juniorské reprezentace. O prázdninách začal do oddílu chodit nový závodník David Šimek a hned  v jeho  prvních závodech v Břeclavi získal první místo na skifu předžáků.

V roce 2011 se klub bude snažit o další rozšíření členské základny. Dalším velkým úkolem je natrénovat výkonnostně závodníky na další sezónu, Daniel Vašťák se pokusí o nominaci do reprezentace do 23 let, Michal Plocek se pokusí zařadit mezi nejlepší juniory.

Cílem pro letošní sezonu je pokusit se nominovat na ME juniorů v Polské Kruszwici a  MS juniorů 2011 v Londýně.