Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2011

Příspěvky

17.prosince 2011

21. 12. 2011

II. kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru.

img_1050.jpg17. prosince pokračovalo v nově otevřené hodonínské sportovní hale TEZA  II. kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru.

Nejprve se představili závodníci v žákovských kategoriích. Mladší žák David Šimek se tentokrát pokusil prosadit mezi staršími závodníky, když na rozdíl od předchozího kola v Přerově, závodil mezi staršími žáky na trati 1. km místo 500 m . Cílem pro něj bylo závod dokončit a vyzkoušet si závod se staršími žáky. Závod dojel a dokonce se mu podařilo porazit jednohou soupeře. Z dalších  našich starších žáků byl nejlepší Martin Tomaštík, který skončíl na 16. místě a David Zetík na 19.místě z  26 -ti závodníků. 

img_1080.jpgMichal Plocek se v rámci zimní přípravy, která probíhá za podpory Zlínského kraje, připravoval zajet svůj rekord s časem pod 6:20. Testovací závod SCM na 6000 m naznačil velmi dobrou formu a ukázal, že příprava jde správným směrem.  Závod v Hodoníně se vyvíjel velmi dobře. Michal jel skoro celý závod na druhém místě, jestě 300 m před cílem jely na výsledkové tabuli čtyři lodičky v jedné rovině. V závěru se vytáhl dopředu opět závodník Kosák ze Slovenska, který i v II.kole zvítězil spolu se závodníkem  Slávie Praha Holasem ve stejném čase a Michal Plocek si udržel třetí místo v souboji s Pilcem z ČVK Praha s časem 6:19,4. Na první dva závodníky mu sice síly nestačily, ale dosažený čas a třetí místo ukázaly, že výhodnější podmínky pro přípravu, podporované Zlínským krajem, přinášejí dobré výsledky. 

img_1082.jpgV kategorii mužů se vzájemně hecovali Daniel Vašťák a Martin Vavroš, který hrozil, že Dana porazí. Taky že závod pro Martina zpočátku probíhal velmi výborně, ale na 1 km mu došly síly a zaplatil nováčkovskou daň a skončil na 28 místě. Také Daniel Vašťák se mezi reprezentanty, připravujícími se na olympijské hry neprosadil. Prokázal však zlepšení o 4 vteřiny a skončil na 23. mistě.  

 

 

20.listopadu 2011

21. 11. 2011

I.kolo Poháru ČR 2011-2012 v jízdě na trenažéru

 

Po delší době Vám znovu přinášíme nové informace o dění v našem klubu.

Letošní úspěšná letní sezóna skončila a nastalo období zimní přípravy na přístí rok. V rámci této přípravy se již tradičně i tuto zimu bude konat  Pohár ČR 2011-2012 v jízdě na veslařském trenažéru, který tak jako v letech předešlých bude mít čtyři kola. Kromě toho nejlepší veslaři pak změří své síly na Mistrovství ČR v jízdě na trenažéru.

První z těchto ergo regat se konala v neděli 20.11.2011 ve sportovní hale TJ SPARTAK Přerov, kde se kromě závodů v tradičních pohárových disciplínách, uskutečnil také Přebor Olomouckého kraje žactva. 

dpp_0007.jpgPrvního kola Poháru ČR se z našeho klubu zúčastnili Michal Plocek, který navázal na výborné výsledky v letní sezóne, když ve své kategori juniorů nenašel v České republice přemožitele a skončil na 2. místě za závodníkem Martinem Kosákem ze Slovenska. Další úspěch zaznamenal Jaroslav Kandrnál, který v kategorii masters v závodě 30-39 let získal také 2. místo. Již se tak nedařilo Danielu Vašťákovi, který v silně obsazené kategorii mužů skončil na 27. místě.dpp_0012.jpg

zaci-na-trenazeru.jpgPoprvé se závodění na trenažerech mohli zúčastnit i nejmenší adepti veslování, a to v rámci konání Přeboru Olomouckého kraje žactva, kde jsme měli zastoupení hned ve třech závodech. Naši malí veslaři nezůstali ve stínu svých starších kolegů a někteří si odvezli svou první medaili.Mladší žák David Šimek dojel na druhém místě a získal do své sbírky další stříbrnou medaili, starší žák David Zetík skončil třetí a odvezl si svou první bronzovou medaili. Martin Tomaštík při svém prvním závodě na trenažeru starších žáků skončil na pěkném pátém místě.  

 

1.října 2011

2. 10. 2011

Sprinty Otrokovice -poslední letošní závody

Za téměř letního počasí se první říjnovou sobotu konaly poslední závody letošní sezóny otrokovické sprinty za účasti i našich veslařů.

img_0528.jpgNejlepší umístění spolu s Jaroslavem Kandrnálem  získala tentokrát i Veronika Pavlíková, která  se zde konečně dočkala letošního prvního vítězství, a to ve dvojskifu dorostenek  spolu s Petrou Zapletalovou z Přerova. V kategorii skifu dorostenek postoupila z rozjížďky do finále, zde se jí však již nedařilo a soupeřky byly nad její síly.

img_0516.jpgNováček Martin Tomaštík předvedl na skifu další zlepšení a získal pěkné čtvrté místo.  Další čtvrté místo a ještě lepší výkon předvedli ve dvojskifu starších žáků spolu s Davidem Šimkem, který ve své kategorii mladších žáků  v párové čtyřce ve společenství s VK Břeclav skončil také čtvrtý.  Své učinkování pak David zakončil třetím místem ve skifu mladších žáků.

img_0522.jpgimg_0547.jpgV kategori mužů se do finále probojoval dvakrát Daniel Vašťák. Nejdříve ve skifu získal ve finále třetí místo a  potom ve dvojskifu spolu s Jaroslavem Kandrnálem získali další třetí místo. Martin Vavroš ve skifu mužů nestačil na své soupeře a do finále nepostoupil. Zlatou tečku pak udělal ve skifu veteránů Jaroslav Kandrnál , kdy potvrdil svou skvělou podzimní formu a získal zlatou medaili ve skifu veteránů.       

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Otokovice

10.-11.září 2011

14. 9. 2011

Třikrát zlatý Jaroušek v Šintavě

001.jpgPokud se svědomitě trénuje, tak se i vyhrává, to potvrdil třikrát zlatý Jaroslav Kandrnál na mezinárodní regatě v Šintavě v sobotní Šintavské zákrutě a v nedělních závodech ve sprintu, které se konaly tento víkend 10.-11.9.2011 za účasti veslařů Slovenska, Česka a Maďarska. Zlatou medaili získal Jarda ve skifu veteránů,  dále také ve dojskifu spolu se závodníkem ze Šintavy a v neděli potvrdil nadvládu ve skifu veteránů i ve sprintech. Stříbro a druhý nejlepší výsledek předvedli David Šimek ve skifu žáků a Michal Plocek ve sprintu skifu juniorů, i když si Michal právě dopřává odpočinek po náročné sezoně.

Do Šintavy jeli závodit také dorostenka Veronika Pavlíková, Martin Vavroš za muže a starší žák Martin Tomaštík. Ten poprve vyzkoušel závod na skifu, kde ukázal, že se neustále zlepšuje a získává stabilitu na jinak velmi vratké lodi.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Šintava

3.-4. září 2011

5. 9. 2011

50. veslařská regata Villach

237.jpgPřestože letošní veslařská sezona pomalu spěje ke konci, vyrazili uplynulý víkend 3.-4.9. veslaří našeho klubu ještě na jednu velkou regatu s mezinárodní účastí, tentokrát do rakouského Villachu na rakousko-slovinských hranicích. Na krásném jezeře Ossiacher see se již tradičně konala 50. mezinárodní veslařská regata za účasti více než 1800 veslařů nejen z rakouských klubů, ale také z klubů dalších devíti evropských zemí např. Itálie, Německa, Maďarska, Slovenska, Chorvatska.

bled.jpgZa odměnu za uplynulou úspěšnou sezonu, zavítala ještě v pátek před zahájením závodů naše výprava do nedalekého slovinského Bledu , kde právě probíhalo MS ve veslování , podpořit naši reprezentaci.

V sobotu  pak již čekaly boje i na naše veslaře ve Villachu. 

188.jpgHned v sobotu ráno získal na skifu zlatou medaili Jaroslav Kandrnál ve své kategorii veteránů A.  Druhou malou zlatou medaili 250.jpgzískal Michal Plocek za vítězství v rozjížďce skifu juniorů a postoupil tak do nedělního finále A. Stejně tak postoupil z druhého místa do finále A i ve dvojskifu mužů spolu s Tomášem Vondrákem z Dukla Praha. Těžkou pozici měl mladší žák David Šimek, který závodil v kategorii žáků, kdy všechny ročníky jeli dohromady, a vůbec se mu nedařilo. V neděli jel David vyrovnanější závod, přesto však nestačil na rakouského soupeře. 270.jpg

228.jpgMartin Vavroš se poprvé odhodlal jet závod na          2 000 m na skifu mužů a v neděli získal skalp jednoho závodníka ve finále B.

Další výsledky nedělního dne pak jely na stříbrné vlně. Nejprve dvojskif mužů ve společenství Michal Plocek - Tomáš Vondrák ve finále A získali druhé místo, když nad jejich síly byl domácí rakouský dvojskif. Stejné umístění získal i Michal Plocek ve skifu juniorů. To jim však určitě nezkazilo příjemnou a přátelskou atmosféru v prostředí nádherného horského jezera v jedné z nekrásnějších oblastí Rakouska.297.jpg

 

 

 

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Villach

27.-28. srpna 2011

31. 8. 2011

Břeclav 2011 ve znamení účasti nováčka z velké veslařské rodiny

breclav.jpgPoslední prázdninový víkend 27.-28.8.2011 se opět sešli veslaři na tradiční Slovácké regatě v Břeclavy, kde na řece Dyji změřili své síly kromě závodníků z ČR také veslaři ze Slovenska a Maďarska. Specifická dráha řeky Dyje se stala první závodní zkušeností a první prověrkou jen několika treninků pro dalšího nováčka našeho klubu, žáka  Martina Tomaštíka, který pochází z velké veslařské rodiny. Přejeme mu, aby našel v tomto sportu zalíbení a pokračoval v rodinné tradici veslařů.img_0156.jpg

Z dalších závodníků se regaty zúčastnili Martin Vavroš, Jaroslav Kandrnál, Dan Vašťák, Michal Plocek, Veronika Pavlíková, David Šimek.  Vítězství zaznamenal Michal Plocek ve skifu mužů a v párové čtyřce juniorů ve společenství s LS Brno. Celkové výsledky naleznete v oddíle závody 

 

3.-7.srpna 2011

3. 8. 2011

ms.pngMistrovství světa juniorů - Michal Plocek mezi první desítkou juniorských skifařů na světě

 

ms.jpg

Ve dnech 3.- 7. 8. 2011 se v anglickém Etonu uskutečnilo Mistrovství světa juniorů, které se současně stalo i testem olympijské dráhy pro nádcházející letní OH v příštím roce. Šampionát byl zahájen na nádvoří historické Royal Holloway College areálu Royal Holloway, University of London, kde bude v příštím roce olympijská vesnice pro veslaře a kanoisty. Mistrovství se zúčastnili veslaři ze 48 zemí světa a nejvíce zastoupenou disciplínou byl právě skif juniorů. Český národní tým vyslal na tento šampionát 6 posádek a mezi nimi také zástupce našeho oddílu skifaře Michala Plocka.  100_0685.jpgTen se mezi téměř třemi desítkami skifařů rozhodně neztratil a ukázal, že s ním jeho soupeři musí určitě počítat. michal.jpgPo vítězství ve své rozjížďce postoupil Michal do čtvrtfinále, kde si druhým postupovým místem zajistil účast  v sobotním semifinále o postup do finále A/B. V semifinále sváděl velký boj  až do konce závodu o třetí postupové místo do finále A, ale bohužel jej v závěru předjel o necelou vteřinu závodník z Lotyšska a Michal tak přijel těsně na čtvrtém nepostupovém místě a čekala na něj v neděli účast ve finále B, kde skončil na 3. místě a celkově tedy na 9. místě z 27 přihlášených skifařů.

100_0701.jpg Už jenom účast na akci takového rozsahu  včetně úvodního zahajovacího ceremoniálu  je nesmírnou zkušeností a obrovským zážitkem a všichni si jej skvěle užili. Kdo může říct , že se pohyboval po budoucí olympijské vesnici, zažil na vlastní oči dokonalou organizaci světové úrovně, vstřícnost a vždy usměvavé organizátory, neskutečný výběr jídel, dokonalé služby ubytování na studentských kolejích. Přes poměrně větší vzdálenost závodiště od ubytování dokonale fungující přesun autobusem až po občerstvení na závodišti. Pro další nejen sportovní  život  je nenahraditelné zažít  atmosféru napětí  před důležitým  závodem, štěstí po vyhraném souboji  ale také zklamaní z neúspěchu  závodníků, vidět přístup k závodu od rozcvičky až po ošetření lodí a to různě podle jednotlivých národů z celého světa.  Myslíme , že usilovná celoroční tréninková píle stála určitě za tento zážitek. 

 

26. července 2011

26. 7. 2011

Splněný sen letošní sezony

ms.pngNominace na MS juniorů v závodě na skifu, to je splněný sen letošní sezóny, který se ještě na začátku roku zdál nereálný. Po rozhodnutí reprezentačního trenéra o účasti českých juniorských veslařů na MS pouze ve velkých disciplínách se na jaře Michal Plocek zařadil do reprezentační přípravy na dvojskif.  Závod ve dvojskifu na mezinárodní regatě v Mnichově však nedopadl podle našich představ,  a tak se Michal vrátil zpět na skif ke své oblíbené, ale zárověň nejtěžší disciplíně a  pokusil  se znovu o nominaci do reprezentačního výběru právě na skifu. Na mezinárodní regatě v Brně jej porazil pouze  závodník Vančo ze Slovenska, v Maďarsku ve Velence nenašel přemožitele a z menších regionální regat přivezl několik medailí. Z velkých regat pak následovalo ME juniorů v polské Kruszwici, kde obsadil sedmé místo, které mu vyneslo konečnou nominaci na MS juniorů v Etonu ve skifu. Na mistrovství ČR juniorů  dojel po velkém boji sice až na druhém místě  za Slavíkem z Děčína, ale ve výborném čase, kterým svou moninaci jen potvrdil. Dalším vítězstvím na mistrovství ČR mužů do 23 let, které se konalo před týdnem, pak ukázal, že příprava jde správným směrem. Ve středu 27.7.2011 odjíždíme na závěrečné soustředění do Račic a v úterý 2.8. odlétáme směr Londýn na kanál v Etonu místo konání MS.img_9837.jpg

Jak to všechno dopadne je zatím velkou tajenkou, ale sen této sezony se již splnil.

    

 

 

16. - 17. července 2011

18. 7. 2011

Dvě zlaté medaile vylovili naši skifaři z třeboňského rybníka Svět na MČR seniorů B a masters. 

046.jpgO víkendu 16.-17. 7.2011 se za krásného letního počasí sešli v  jihočeském lázeňském městě Třeboni na rybníce Svět veslaři na dalším mistrovství, tentokrát na MČR seniorů B a masters. Na toto mistrovství odjela trojice našich veslařů ve složení skifař Michal Plocek, který se na toto mistrovství probojoval z nedávného MČR juniorů, dále Martin Vavroš, který bojoval spolu s veslaři LS Brno v párové čtyřce a veterán Jaroslav Kandrnál na skifu.  

dpp_0040.jpgZ této trojice pouze Martin Vavroš zůstal bez medaile, když  ve společenství s LS Brno skončili v párové čtyřce na celkovém pátém místě.

dpp_0027.jpg

 

 

 

Již v sobotu si však na plato vystoupil pro zlatou medaili Jaroslav Kandrnál, který v prvním finále skifu mužů masters A,B  zvítězil v kategori A .

 dpp_0016.jpg

 

 

 V neděli si pro druhou zlatou medaili přijel junior Michal Plocek v mužské kategori  do 23 let, když suverénně postoupil ze sobotní rozjížďky a v nedělním  finále A pak vyhrál rozdílem několika lodí a získal tak svůj druhý mistrovský titul na skifu.  

     

 

 

 

2. - 3.července 2011

6. 7. 2011

MČR juniorů a seniorů 2011

racice.jpgTaké o uplynulém víkendu 2.-3. 7.2011 se konaly v Račicích další ze serie veslařských závodů , a to MČR juniorů a seniorů 2011. Z našeho oddílu odjížděl na tyto závody jeden zástupce juniorské kategorie Michal Plocek, který se těsně před odjezdem dozvěděl skvělou zprávu, že na základě výsledků na ME v polské Kruszwici byl nominovám na skifu také na MS juniorů v Etonu ve Velké Británii, které se koná začátkem srpna. Toto MS juniorů se koná jednou za čtyři roky vždy rok před olympijskými hrami. Michal odjížděl s příjemným pocitem, ale také s velkou odpovědností nezklamat a potvrdit, že nominace je oprávněná. img_9878.jpg    

img_9886.jpgTo měl možnost již v pátek, kdy se jela jízda na čas, kde zajel nejlepší čas 7:15 ze všech 23 přihlášených závodníků a poprvé porazil i svého největšího soupeře Martina Slavíka, který je také jedním z nominovaných na MS v párové čtyřce.

Ze sobotních rozjížděk se probojoval do finále A, kde se čekal souboj o 1. místo právě mezi nimi. Michal bojoval a v přímém souboji potrápil Martina Slavíka nejvíce v jejich tříleté historii soubojů. Ještě na dvanáctistech metrech Michal  vedl a tento souboj trval až do cíle , kde Martin prokázal, že je přece jenon starší a zkušenější a vyhrál. Michal si tedy dojel pro 2. místo a stříbrnou medaili. 011.jpg

 

Jako doplňkovou disciplínu si Michal Plocek zajel ještě párovou čtyřku ve společenství s LS Brno, kde skončili ve finále na 5. místě. img_9894.jpg

Vedení klubu děkuje Michalovi za vzornou reprezentaci našeho oddílu a přeje mu hodně zdraví a pohody do další přípravy na MS a hodně štěstí do bojů na olympijské dráze v Etonu, při splnění snu,  který se ne všem klukům, kteří o něm sní, podaří uskutečnit.ms.png

 

     

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: MČR JUN 2011

24.-26. června 2011

29. 6. 2011

1.ME juniorů - Kruszwica - vítězství ve finále B

Poslední červno víkend se v polimg_9768.jpgské Kruszwici konalo 1. ME juniorů, na které se svými předchozími výsledky probojoval i náš skifař Michal Plocek. Z České republiky na premiérovém mistrovství startovalo celkem 9 posádek a odvezly si odtud dvě bronzové medaile, a img_9846.jpgto 4- juniorek a osmiveslice juniorů. 

Michal Plocek nastoupil na start závodu skifu juniorů, kde ho čekala silná konkurence 12-ti závodníků. Ze sobotní rozjížďky do finále A postupoimg_9812.jpgval přímo pouze závodník na prvním místě. Michal skončil třetí a musel tedy absolvovat opravnou jízdu již ten den odpoledne. Za nepříznivého silného bočního větru skončil v opravné jízdě těsně za druhým postupovým místem na třetím místě, kdy jej porazil budoucí celkový vítěz  závodník Ukrajiny Mykhailov. Čekalo jej v neděli tedy finále B, kde zvítězil a skončil tak na celkovém sedmém místě.img_9837.jpg

Michal nezklamal. Už velkým úspěchem pro něj byla nominace na ME v tak těžké disciplíně jakou skif určitě je. Byla to pro něj obrovská šance a zkušenost závodit a změřit své síly s nejlepšími juniorskými veslaři  v Evropě a také velkou výzvou pro příští rok.

 

24.-26.června 2011

27. 6. 2011

Mistrovství ČR 2011 dorostu, staršího a mladšího žactva

racice.jpgVe stínu 1. ME juniorů se o víkendu  24.-26.6.2011 konalo na kanále v Račicích neméně důležité MČR 2011 dorostu, staršího a mladšího žactva. Mistrovství se zúčastnilo více než 550 sportovců z 29 klubů a oddílů. Barvy našeho klubu jely do Račic hájit dorostenka Veronika Pavlíkova na skifu a na 4+ ve společenství s Břeclaví a Hodonínem a David Šimek na skifu mladších žáků 11-tiletých, pro něhož to bylo vůbec první mistrovství ČR a první závod na kanále v Račicích.

Veronika tentokrát neměla štěstí a z rozjížďky skifu dorostenek nepostoupila a na 4+ skončila v přímém finále na 4. místě.

 

img_9479.jpgdavid.jpgMnohem spokojenější mohl být David Šimek, který svou páteční rozjížďku vyhrál suverenně nejlepším časem ze všech 22 závodníků přihlášených k tomuto závodu. Sobotní semifinále odjel na jistotu a skončil druhý a zajistil si tak místo v nedělním finále A.  Tady mu síly nestačily pouze na dva závodníky a skončil při svém prvním startu na mistrovství republiky na krásném 3. místě a odvezl si první bronzovou medaili z MČR.


 

11-12.června 2011

13. 6. 2011

img_9449.jpgMistrovství oblasti Morava

Rozjetá veslařská sezóna pokračovala o tomto víkendu 11. - 12. 6. dalším závodem Mistrovství oblasti Morava na brněnské přehradě.  Z našeho oddílu odjíždělo závodit 6 závodníků, někteří se vraceli s medailí, jiní již méně spokojení

 

img_9443.jpgZe sobotních rozjížděk se nepodařilo postoupit Veronice Pavlíkové ve skifu dorostenek. Ani Jaroslav Kandrnál tentokrát nestačil na své soupeře na skifu mužů a také spolu s oddílovým kolegou Martinem Vavrošem na dvojskifu mužů nepostoupili z jednotlivých rozjížděk.  Mají však velké poděkování vedení klubu hlavně za účast na těchto přeborech, jelikož se k závodnímu veslování vrátili po několika letech a veslují nyní hlavně pro radost, a tím přispívají k rozvíjení klubového života a pomáhají nám utvářet náš mladý klub.

img_9470.jpgimg_9477.jpgDo nedělního finále se naopak  již tradičně probojoval a největší úspěch předvedl Michal Plocek, který je v plné přípravě na Mistrovství evropy v polské Kruszwici, které se koná za 14 dní. V sobotní rozjížďce skifu juniorů závodil s časem a porazil všechny o 18 vteřin.  Ve finále pak zvítězil o 6 vteřin v osobním rekordu 7,14 a porazil tak Adama Štěrbáka z VK Moravia Uherské Hradiště, druhého z kontrolních závodů v Račicích. Zbývá už jen porazit  vítěze kontrolek  M. Slavíka z VK Slavia Děčín.  Přidal pak ještě vítězství v juniorské párové čtyřce ve společenství s LS Brno.

 

img_9482.jpgDalší radost nám udělal mladší žák David Šimek na skifu, který s přehledem vyhrál a pověsil si na krk další zlatou medaili. Tentokrát se brněnské přehrady nezalekl a využil plně prvních zkušeností z jarních závodů na této přehradě. 

img_9457.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dále se do finále probojoval Dan Vašťák na dvojskifu mužů ve společenství s LS Brno, kde obsadili nepopulární čtvrté místo a   také do finále skifu mužů,  kde skončil na celkovém 6. místě.                                                                                           

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Přebor Moravy

4.května 2011

5. 6. 2011

Skifaři našeho klubu triumfovali také za hranicemi našeho státu na otevřeném mistrovství maďarského venkova ve Velence

img_9361--2-.jpgV sobotu 4.6.2011 se ve Velence na třetím největším jezeře Maďarska  nedaleko Budapešti konalo otevřené mistrovství maďarského venkova , kterého se zúčastnili naši dva závodníci a  přivezli odsud dvě medaile. Plocek Michal se stal vítězem závodu skifu juniorů a Jaroslav Kandrnál  si přivezl bronzovou medaili za třetí místo ve skifu závodu veteránů mužů.

 

 

 

 

img_9354.jpgMichal Plocek nastoupil do svého závodu, do kterého se přihlásilo 26 závodníků, hned  v sobotu ráno a svou rozjížďku závodu skifu juniorů suverénně vyhrál.  Stejně probíhalo i semifinále,  které se jelo hned  ve dvě hodiny odpoledne tentýž den.  Celý závod se držel s přehleden na prvním místě, kdy až těsně před cílem jej předjel maďarský závodník, ale i tak se kvalifikoval do finále A, které se jelo hned o dvě hodiny později. Finále odjel jako zkušený závodník, prvních 500 m se držel na druhém místě,  ale  již zhruba na kilometru se dostal do čela závodu o délku lodi před dalšími dvěma závodníky, kterým postupně stále více odjížděl a suverénně zvítězil.

img_9371.jpgDeset minut po tomto finále čekala na naší malou výpravu ještě jedna radost. Další člen VK Slovácka Jaroslav Kandrnál úřadoval na kilometrové trati v závodě skifu veteránů mužů, kdy bojoval až do konce závodu o druhé místo, které se mu bohužel nepodařilo udržet, když jej  na konci závodu  předjel maďarský závodník a  získal tak třetí místo a bronzovou medaili.  Tento výsledek je pro něj přesto fantastickým úspěchem a není divu, že se na stupních vítězů spokojeně usmíval. Přejeme mu hodně úspěchů do dalšího závodění.     

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Velence

28.-29. května 2011

29. 5. 2011

XXXX. Veslařská regata s mezinárodní účastí - Hodonín 

011.jpgNěkolik medailí přivezli veslaři našeho klubu poslední květnový víkend z regaty v Hodoníně. V sobotu za chladného deštivého počasí se tentokrát do bojů o medaile zapojil i mladší žák David Šimek a stal se na této regatě nejúspěšnějším veslařem našeho klubu, když na skifu získal 2. místo a ve dvojskifu se závodníkem Hodonína zvítězili a získali zlatou medaili.  

img_9199.jpg

 

V neděli již za krásného počasí si vítězství v děleném závodě dvojskifu mladších žáků zopakovali a získali druhou zlatou medaili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

img_9207.jpg

Michal Plocek se v sobotu kvalifikoval do finále a v neděli  závod skifu juniorů s přehledem vyhrál a přidal do sbírky také zlatou medaili.  Potom nastoupil ještě do finálového závodu dvojskifu mužů spolu s Danielem Vašťákem, kde získali 2. místo.  

 

 

img_9209.jpg

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Hodonín

21-22.května 2011

23. 5. 2011

Michal Plocek se v Brně vrátil na skifa a dovezl další stříbrnou medaili, Veronika Pavlíková byla čtvrtá v párové čtyřce.

vanco-a-plocek.jpgPo bezmedailové účasti na mezinárodní regatě v Mnichově, kde Michal Plocek získal v barvách reprezentace ČR spolu s dorostencem Ondrejem Hollasem ve dvojskifu " pouze 11. místo", se o tomto krásném letním víkendu 21-22.5 na 40.mezinárodní regatě mládeže v Brně vrátil ke své silné a oblíbené disciplíně na skifu. Hlasitě si tentokrát řekl o nominaci na mistrovství Evropy a světa druhým místem ve finále na skifu juniorů. V konkurenci reprezentačních týmů Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a dokonce Kypru svou rozjížďku vyhrál před zavodníkem Slovenska Richardem Vančem a Franzem Krümmlingem z Německa.  Ve finále si pořadí vyměnili, kdy mu právě skifař Richard Vančo ze Slovenska sebral vítězství, třetí byl maďarský závodník Péter Rozsos.

 

 

 

veronika-brno.jpgDalší solidní umístění předvedla Veronika Pavlíková na čtyřce párové ve společenství s Přerovem a Brnem kde obsadila 4 místo.

velence1.jpg

 

 

 

 

 

Dalším závodem bude regata v Maďarsku, kde se koná otevřené mistrovství Maďarska ve Velence.

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Brno

7.-8. května 2011

9. 5. 2011

Mezinárodní juniorská regata Mnichov 2011

veslarske-posadky.jpgTéměř po týdenním maratonu tréninků na pražské Vltavě v rámci reprezentačního výběru juniorů, vyrazil  Michal Plocek spolu s českou výpravou směr Mnichov, kde se ve dnech  7.- 8. 5. 2011 konala 1. Internationale DRV - Junioren - Regatta -München 2011. Spolu s dorostencem Ondrejem Hollasem  se v závodě dvojskifů juniorů pokusil uspět v silné konkurenci, kdy se na olympijský kanál do Mnichova kromě českého národního juniorského týmu, sjeli mladí veslaři ze 16 zemí.

m.plocek---o.holas.jpgV silně obsazeném závodě dvojskifů skončili v rozjížďce na druhém místě a postoupili tak do finalé B , kde obsadili páté místo. V celkovém pořadí tak získali 11. místo  ze čtyřiceti přihlášených závodníků  v tomto závodě.

Dalším významným závodem,  který může zamíchat obsazením posádek  v národním  juniorském týmu je 40.ročník Mezinárodní regaty mládeže,  která  se uskuteční ve dnech 21.-22.5.2011 na přehradě v Brně. Michal zde bude bojovat o nominaci ve skifu juniorů. 

 hlavni-kontrola.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Mnichov 2011

30.dubna - 2. května 2011

2. 5. 2011

Kontrolní závody reprezentačních výběrů splnily očekávání

img_8449.jpg

 

Za chladného a větrného počasí se první májový víkend konaly ve sportovním centru v Račicích kontrolní závody reprezentačních výběrů pro rok 2011. Z našeho oddílu se na tyto závody kvalifikovali Veronika Pavlíková a Michal Plocek.

 

 

 

 

img_8336.jpgVeronika, která  je dorostenkou prvním rokem, se ve svém prvním závodě ve skifu dorostenek statečně držela mezi českou elitou a probojovala se časem z rozjížděk do finále B a skončila na celkovém 12 místě.  Byla to pro ni velká zkušenost a doufáme , že také motivace do dalšího tréninku.          

img_8447.jpgHorkým želízkem v závodě skifu juniorů  byl však  Michal Plocek, od kterého se očekával útok na přední umístění.  Michal nezklamal, probojoval se až do finále A a skončil na celkovém čtvrtém místě.  Zajistil si tak své místo v juniorské reprezentaci České republiky  a kvalifikoval se na Mezinárodní regatu juniorů do Mnichova, která se uskuteční příští víkend.     

Pouze umístění do osmého místa dávalo  šanci na vstup do reprezentačních posádek dvojskifu, párovky nebo osmy. Od pondělí již trénuje s O. Holasem z ČVK Praha na dvojskifu  případně párovku s dalšími nominovanými závodníky v Praze.  Po závodech v Mnichově se dozvíme konečné složení reprezentačních posádek pro mezinárodní regatu v Brně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv 2011 | Fotografie: Kontrolky 2011

30.dubna 2011

27. 4. 2011

ms-junioru-20101.jpgKontrolní závody reprezentačních výběrů

Tento víkend se uskuteční na kanále v Račicích kontrolní závody reprezentačních výběrů, na které se závodem  na dlouhé trati kvalifikovali Michal Plocek a Veronika Pavlíková. 

        snimek-0501.jpg

 

23.dubna 2011

26. 4. 2011

pic_0067david.jpgJarní závody mládeže a dospělých v Brně a víkend s Hummerem

Za krásného jarního počasí se v Brně uskutečnily  tradiční závody mládeže a dospělých, kterých se zúčastnili také naši závodníci Veronika Pavlíková, nejmladší žáček David Šimek a již  ostřílený Michal Plocek.

 

 

 

hummer1.jpgVšichni vyrazili na Brněnskou přehradu v sobotu ráno netradičně v obrovském terénním automobilu " Hummeru" , který dostal zapůjčený Michal Plocek za první místo v čtenářské anketě Slováckého deníku a TV Slovácko.

 


 

Ostatní zavodníci zatím nabírali svou formu v posilovně a doufáme, že je brzo uvidíme i na některých z příštích závodů. Michal Plocek příjel na  skifu na druhém místě , když jej porazil jen závodník Vančo ze Slovenska,  Veronika Pavlíková překvapila a získala třetí místo mezi dorostenkami taktéž na skifu.  Benjamínek David Šimek statečně bojoval s velkými vlnami a větrem, které na Brněnské přehradě tradičně panují. Předvedl pěkný výkon na čtyřce párové spolu se závodníky z Hodonína, horší to už bylo v závodě na dvojskifu, kde spolu s břeclavským závodníkem dlouho hledali cíl a předvedli krásnou slalomovou jízdu, kdy si projeli celou přehradu.  

 

 

16. dubna 2011

18. 4. 2011

nejlepsi-trojice-na-6km.jpg

 Další medaile do sbírky Michala Plocka

Další medaili do své sbírky, tentokrát bronzovou, si přivezl junior Michal Plocek ve své kategorii ve skifu z XII. Mistrovství ČR na dlouhé dráze, které se již tradičně konalo na šestikilometrové trati na kanále mezi Hořínem a Vraňany.  Byly to letošní první závody na vodě, které se staly prověrkou připravenosti závodníků na nadcházející sezonu. Mistrovství se zúčastnila kompletní česká špička veslařů, a to v mládežnických i seniorských kategoriích. Michal svým výkonem dokázal, že vítězství v Českém Poháhu na trenažéru nebyla náhoda a ukázal, že je dobře připraven v letošní veslařské sezóně bojovat o přední pozice v juniorské kategorii.

 

Cenné zkušenosti v prvním závodě mezi dorostenkami sbírala i Veronika Pavlíková. Byl to její první závod na dlouhé trati.

 

veronika-a-jeji-prvni-zavod-na-6km.jpg


 

25.února 2011

2. 3. 2011

_antialias_5e26126c-9412-102e-998e-00e0814daf34_29cea30c85543510adf33e2e75ac62b0.jpgMichal Plocek mezi oceněnými sportovci města Uh.Hradiště

V pátek 25.2.2011 se již tradičně uskutečnil slavnostní večer u příležitosti vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2010. Mezi oceněnými v kategorii mládež nad 15 let a dospělí nechyběl loňský  vítěz Českého poháru na trenažéru v dorostenecké kategorii, bronzový na MČR na trenažéru  a  dorostenecký mistr ČR ve skifu  Michal Plocek.  Stal se zárověň vítězem čtenářské ankety Slováckého deníku a TV Slovácko, kde si odnesl zcela jistě originální cenu " Víkend s Hummerem".   

 

20.února 2011

22. 2. 2011

mcr-na-trenazeru---olomouc-2011.jpgXVIII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru
 

V neděli 20. února 2011 se v Regionálním sportovním centru v Olomouci uskutečnilo XVIII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Diváci zde mohli vidět skvělé výkony nejlepších účastníků Českého poháru 2010-2011, který se stal kvalifikací pro toto mistrovství. Také z našeho oddílu se na mistrovství kvalifikoval náš nejlepší junior Michal Plocek. V konkurenci  27 závodníků získal 8. misto.  Vrcholem šampionátu se i letos stalo finále mužů, kde se sešli nejlepší veslaři ČR.  V průběhu tohoto mistrovství byly rozdány poháry vítězům Českého poháru 2010 - 2011. V kategorii juniorů převzal zlatý pohár pro vítěze i Michal Plocek. 

 

16.ledna 2011

14. 2. 2011

michal-plocek-cesky-pohar-na-trenazeru-1misti-jri-2011.jpgVítězstvím ve III. kole Českého poháru v jízdě na trenažeru v Hradci Králové si Michal Plocek zajistil celkové 1. místo v Českém poháru 2010-2011

Minulý víkend 16.1.2011 se uskutečnilo v Hradci Králové třetí kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru, kterého se z našeho oddílu zúčastnil Michal Plocek. Zvítězil v juniorské kategorii v osobním rekordu v čase 6:25.2 a tímto výsledkem si zajistil celkové vítězství v Českém poháru, když v předchozích kolech získal 1. a 3. místo. Toto vítězství se stalo skvělým startem do nové sezony 2011.