Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.-26. června 2011

1.ME juniorů - Kruszwica - vítězství ve finále B

Poslední červnový víkend se v polské Kruszwici konalo 1. ME juniorů, na které se svými předchozími výsledky probojoval i náš skifař Michal Plocek. Z České republiky na premiérovém mistrovství startovalo celkem 9 posádek a odvezly si odtud dvě bronzové medaile, a to 4- juniorek a osmiveslice juniorů.

Michal Plocek nastoupil na start závodu skifu juniorů, kde ho čekala silná konkurence 12-ti závodníků. Ze sobotní rozjížďky do finále A postupoval přímo pouze závodník na prvním místě. Michal skončil třetí a musel tedy absolvovat opravnou jízdu již ten den odpoledne. Za nepříznivého silného bočního větru skončil v opravné jízdě těsně za druhým postupovým místem na třetím místě, kdy jej porazil budoucí celkový vítěz  závodník Ukrajiny Mykhailov. Čekalo jej v neděli tedy finále B, kde zvítězil a skončil tak na celkovém sedmém místě.

Michal nezklamal. Už velkým úspěchem pro něj byla nominace na ME v tak těžké disciplíně jakou skif určitě je. Byla to pro něj obrovská šance a zkušenost závodit a změřit své síly s nejlepšími juniorskými veslaři  v Evropě a také velkou výzvou pro příští rok.

img_9812.jpg

img_9846.jpg

 

 

 

img_9837.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_9768.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky MEJ 2011 Kruszwica