Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. - 3.července 2011

6. 7. 2011

MČR juniorů a seniorů 2011

Také o uplynulém víkendu 2.-3. 7.2011 se konaly v Račicích další ze serie veslařských závodů , a to MČR juniorů a seniorů 2011. Z našeho oddílu odjížděl na tyto závody jeden zástupce juniorské kategorie Michal Plocek, který se těsně před odjezdem dozvěděl skvělou zprávu, že na základě výsledků na ME v polské Kruszwici byl nominovám na skifu také na MS juniorů v Etonu ve Velké Británii, které se koná začátkem srpna. Toto MS juniorů se koná jednou za čtyři roky vždy rok před olympijskými hrami. Michal odjížděl s příjemným pocitem, ale také s velkou odpovědností nezklamat a potvrdit, že nominace je oprávněná.     

To měl možnost již v pátek, kdy se jela jízda na čas, kde zajel nejlepší čas 7:15 ze všech 23 přihlášených závodníků a poprvé porazil i svého největšího soupeře Martina Slavíka, který je také jedním z nominovaných na MS v párové čtyřce. Ze sobotních rozjížděk se probojoval do finále A, kde se čekal souboj o 1. místo právě mezi nimi. Michal bojoval a v přímém souboji potrápil Martina Slavíka nejvíce v jejich tříleté historii soubojů. Ještě na dvanáctistech metrech Michal  vedl a tento souboj trval až do cíle , kde Martin prokázal, že je přece jenon starší a zkušenější a vyhrál. Michal si tedy dojel pro 2. místo a stříbrnou medaili.

Jako doplňkovou disciplínu si Michal Plocek zajel ještě párovou čtyřku ve společenství s LS Brno, kde skončili ve finále na 5. místě.

Vedení klubu děkuje Michalovi za vzornou reprezentaci našeho oddílu a přeje mu hodně zdraví a pohody do další přípravy na MS a hodně štěstí do bojů na olympijské dráze v Etonu, při splnění snu,  který se ne všem klukům, kteří o něm sní, podaří uskutečnit.

    img_9894.jpg img_9891.jpg

 

 

 

 

 

img_9878.jpg

 

 

 

 

 

 

img_9880.jpg

  

 

 


img_9886.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky MČR JUN 2011