Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.-4. září 2011

5. 9. 2011

50. veslařská regata Villach

Přestože letošní veslařská sezona pomalu spěje ke konci, vyrazili uplynulý víkend 3.-4.9. veslaří našeho klubu ještě na jednu velkou regatu s mezinárodní účastí, tentokrát do rakouského Villachu na rakousko-slovinských hranicích. Na krásném jezeře Ossiacher see se již tradičně konala 50. mezinárodní veslařská regata za účasti více než 1800 veslařů nejen z rakouských klubů, ale také z klubů dalších devíti evropských zemí např. Itálie, Německa, Maďarska, Slovenska, Chorvatska.

Za odměnu za uplynulou úspěšnou sezonu, zavítala ještě v pátek před zahájením závodů naše výprava do nedalekého slovinského Bledu , kde právě probíhalo MS ve veslování , podpořit naši reprezentaci.

V sobotu  pak již čekaly boje i na naše veslaře ve Villachu. 

Hned v sobotu ráno získal na skifu zlatou medaili Jaroslav Kandrnál ve své kategorii veteránů A.  Druhou malou zlatou medaili získal Michal Plocek za vítězství v rozjížďce skifu juniorů a postoupil tak do nedělního finále A. Stejně tak postoupil z druhého místa do finále A i ve dvojskifu mužů spolu s Tomášem Vondrákem z Dukla Praha. Těžkou pozici měl mladší žák David Šimek, který závodil v kategorii žáků, kdy všechny ročníky jeli dohromady, a vůbec se mu nedařilo. V neděli jel David vyrovnanější závod, přesto však nestačil na rakouského soupeře.

Martin Vavroš se poprvé odhodlal jet závod na 2 000 m na skifu mužů a v neděli získal skalp jednoho závodníka ve finále B.

Další výsledky nedělního dne pak jely na stříbrné vlně. Nejprve dvojskif mužů ve společenství Michal Plocek - Tomáš Vondrák ve finále A získali druhé místo, když nad jejich síly byl domácí rakouský dvojskif. Stejné umístění získal i Michal Plocek ve skifu juniorů. To jim však určitě nezkazilo příjemnou a přátelskou atmosféru v prostředí nádherného horského jezera v jedné z nekrásnějších oblastí Rakouska.

237.jpg

bled.jpg

 

 

 

 

 

 

 297.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

315.jpg

 305.jpg267.jpg      
  251.jpg

 188.jpg

 

 

 

 

 

 

239.jpg

 

 278.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Villach