Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.prosince 2011

21. 12. 2011

II. kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru.

17. prosince pokračovalo v nově otevřené hodonínské sportovní hale TEZA  II. kolo Českého poháru v jízdě na trenažeru.  Nejprve se představili závodníci v žákovských kategoriích. Mladší žák David Šimek se tentokrát pokusil prosadit mezi staršími závodníky, když na rozdíl od předchozího kola v Přerově závodil mezi staršími žáky na trati 1. km místo 500 m . Cílem pro něj bylo závod dokončit a vyzkoušet si závod se staršími žáky. Závod dojel a dokonce se mu podařilo porazit jednohou soupeře. Z dalších  našich starších žáků byl nejlepší Martin Tomaštík, který skončíl na 16. místě a David Zetík na 19.místě z  26 -ti závodníků. 

Michal Plocek se v rámci zimní přípravy, která probíhá za podpory Zlínského kraje, připravoval zajet svůj rekord s časem pod 6:20. Testovací závod SCM na 6000 m naznačil velmi dobrou formu a ukázal, že příprava jde správným směrem.  Závod v Hodoníně se vyvíjel velmi dobře. Michal jel skoro celý závod na druhém místě, jestě 300 m před cílem jely na výsledkové tabuli čtyři lodičky v jedné rovině. V závěru se vytáhl dopředu opět závodník Kosák ze Slovenska, který i v II.kole zvítězil spolu se závodníkem  Slávie Praha Holasem ve stejném čase a Michal Plocek si udržel třetí místo v souboji s Pilcem z ČVK Praha s časem 6:19,4. Na první dva závodníky mu sice síly nestačily, ale dosažený čas a třetí místo ukázaly, že výhodnější podmínky pro přípravu, podporované Zlínským krajem, přinášejí dobré výsledky. 

V kategorii mužů se vzájemně hecovali Daniel Vašťák a Martin Vavroš, který hrozil, že Dana porazí. Taky že závod pro Martina zpočátku probíhal velmi výborně, ale na 1 km mu došly síly a zaplatil nováčkovskou daň a skončil na 28 místě. Také Daniel Vašťák se mezi reprezentanty, připravujícími se na olympijské hry neprosadil, prokázal však zlepšení o 4 vteřiny a skončil na 23. mistě.