Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.května 2011

5. 6. 2011

Skifaři našeho klubu triumfovali také za hranicemi našeho státu na otevřeném mistrovství maďarského venkova ve Velence

V sobotu 4.6.2011 se ve Velence na třetím největším jezeře Maďarska  nedaleko Budapešti konalo otevřené mistrovství maďarského venkova , kterého se zúčastnili naši dva závodníci a  přivezli odsud dvě medaile.  Plocek Michal se stal vítězem závodu skifu juniorů a Jaroslav Kandrnál  si přivezl bronzovou medaili za třetí místo ve skifu závodu veteránů mužů.

Michal Plocek nastoupil do svého závodu, do kterého se přihlásilo 26 závodníků, hned  v sobotu ráno a svou rozjížďku závodu skifu juniorů suverénně vyhrál.  Stejně probíhalo i semifinále,  které se jelo hned  ve dvě hodiny odpoledne tentýž den.  Celý závod se držel s přehleden na prvním místě, kdy až těsně před cílem jej předjel maďarský závodník, ale i tak se kvalifikoval do finále A, které se jelo hned o dvě hodiny později. Finále odjel jako zkušený závodník, prvních 500 m se držel na druhém místě,  ale  již zhruba na kilometru se dostal do čela závodu o délku lodi před dalšími dvěma závodníky, kterým postupně stále více odjížděl a suverénně zvítězil.

Deset minut po tomto finále čekala na naší malou výpravu ještě jedna radost. Další člen VK Slovácka Jaroslav Kandrnál úřadoval na kilometrové trati v závodě skifu veteránů mužů, kdy bojoval až do konce závodu o druhé místo, které se mu bohužel nepodařilo udržet, když jej  na konci závodu  předjel maďarský závodník a  získal tak třetí místo a bronzovou medaili.  Tento výsledek je pro něj přesto fantastickým úspěchem a není divu, že se na stupních vítězů spokojeně usmíval. Přejeme mu hodně úspěchů do dalšího závodění.    
                                                                     img_9354.jpg

img_9361--2-.jpg

 

 img_9371.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_9372.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velence