Jdi na obsah Jdi na menu
 


11-12.června 2011

13. 6. 2011

Mistrovství oblasti Morava

Rozjetá veslařská sezóna pokračovala o tomto víkendu 11. - 12. 6. dalším závodem Mistrovství oblasti Morava na brněnské přehradě.  Z našeho oddílu odjíždělo závodit 6 závodníků, někteří se vraceli s medailí, jiní již méně spokojení.

Ze sobotních rozjížděk se nepodařilo postoupit Veronice Pavlíkové ve skifu dorostenek. Ani Jaroslav Kandrnál tentokrát nestačil na své soupeře na skifu mužů a také spolu s oddílovým kolegou Martinem Vavrošem na dvojskifu mužů nepostoupili z jednotlivých rozjížděk.  Mají však velké poděkování vedení klubu hlavně za účast na těchto přeborech, jelikož se k závodnímu veslování vrátili po několika letech a veslují nyní hlavně pro radost, a tím přispívají k rozvíjení klubového života a pomáhají nám utvářet náš mladý klub.

Do nedělního finále se naopak  již tradičně probojoval a největší úspěch předvedl Michal Plocek, který je v plné přípravě na Mistrovství evropy v polské Kruszwici, které se koná za 14 dní. V sobotní rozjížďce skifu juniorů závodil s časem a porazil všechny o 18 vteřin.  Ve finále pak zvítězil o 6 vteřin v osobním rekordu 7,14 a porazil tak Adama Štěrbáka z VK Moravia Uherské Hradiště, druhého z kontrolních závodů v Račicích. Zbývá už jen porazit  vítěze kontrolek  M. Slavíka z VK Slavia Děčín.  Přidal pak ještě vítězství v juniorské párové čtyřce ve společenství s LS Brno.

Další radost nám udělal mladší žák David Šimek na skifu, který s přehledem vyhrál a pověsil si na krk další zlatou medaili. Tentokrát se brněnské přehrady nezalekl a využil plně prvních zkušeností z jarních závodů na této přehradě. 

Dále se do finále probojoval Dan Vašťák na dvojskifu mužů ve společenství s LS Brno, kde obsadili nepopulární čtvrté místo a   také do finále skifu mužů,  kde skončil na celkovém 6. místě.   

img_9483.jpgimg_9477.jpg  

 

img_9432.jpg

 

img_9470.jpg          img_9457.jpg                                                                             img_9438.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Přebor Moravy